Zbuduj na najem campera i zwiedź Portugalię


Chcesz uniknąć przed niską gorączką oraz brakiem słońca? I może szukasz urlopowych inspiracji? Gdyby na któreś spośród ostatnich zagadnień odpowiedziałeś twierdząco, wtedy zdecydowanie przeczytaj ten rozdział. Zobacz, jakie 3 portugalskie miasta o odwiedzić camperem.

Lizbona – stolica Portugalii

Pisząc o zwiedzaniu Portugalii nie bogata nie wspomnąć o jej siedzibie, którą jest Lizbona. Istnieje toż przepiękne miasto umiejscowione w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego. O tymże mieście można naprawdę robić bez końca, a lista miejsc, które warto zobaczyć stanowi znacząco obszerna. Ja ograniczę się do nakłada tylko kilku książce. Warto odwiedzić: Katedrę, Praça do Comércio, Torre de Belém, Zamej Świętego Jerzego, i jeszcze przespacerować się uliczkami Alfamy. I gdzie można zaparkować? Osoby, które wpisały na najem campera polecają zostawić samochód na campingu, a temuż udać się komunikacją publiczną na zobaczenie tychże każdych możliwości. Z serii nocować turyści mogą w: Camping Orbitur Guincho, Lisboa Camping.

Lagos – bajeczne miasteczko

W Portugalii istnieje pewne dobre miasteczko o nazwie Lagos. Istnieje aktualne specjalnie starożytna część miasta, która istnieje umieszczona blisko rzeki. Z kolei obok głównej drogi oglądają się takie piękne kościoły jak: São João czy São Sebastião. Jeśli idzie oraz o nocleg to, kiedy dajesz na wynajem campera, obowiązkowo powstrzymaj się na Campin g Turiscampo czy Camping Orbitur Valverde. O również wspomnieć o tym, iż jadąc z Faro do Lagos znajdziemy po drodze mnóstwo malowniczych plaż. Camperowicze w szczególności polecają Playa de Marinha czy Ponta de Piedade.

Faro – skarb południa, który warto odwiedzić

Nowym mieszkaniem, o którym zamierza wspomnieć, jest Faro, jakie stanowi stolicą regionu Algavre. Stanowi zatem miejscowość, które korzysta dużo zróżnicowany krajobraz. Wybrzeże dookoła centra wówczas są głównie rozlewiska czy bagna, które wynoszą rezerwar przyrody Ria Formosa. Jeżeli odnajdziesz się w Faro to koniecznie odwiedź Cidade Velha. Jest więc niepowtarzalna spośród okolic, która istnieje niemal odcięta od reszty średniowiecznymi murami. Znajdziesz tam białe budynki bądź ciche uliczki. Czy w Faro można parkować? Oczywiście, iż tak. Blisko tego, iż są to małe uliczki, odnajdują się tam same duże parkingi takie jak: Parque de Estacionamento da Pontinha. Gościć z kolei warto w: Camping-Parque de Campismo e Caravanismo de Ol-hão.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s